Madame Edith

Adam Jarczyński

Witam Państwa na moim blogu. Nazywam się Adam Jarczyński.
Prezentuję się na tle książek, bo ponoć tak buduje się autorytet. Jakby dobrze się przyjrzeć, to Henry Kissinger leży na Marvelu. W sumie to dość filozoficzne pytanie, w której z książek jest więcej superbohaterów…

Jestem pasjonatem wszystkiego co ma związek z dobrymi manierami, bon tonem i etykietą.
Do wspomnianych wcześniej, dochodzą jeszcze zagadnienia związane z protokołem dyplomatycznym i dyplomacją.

Jeżeli dodać do tego kulinaria, napoje, a w szczególności wina, dobrą książkę, sztukę teatralną, która pozwoli mi na dwie godziny zapomnieć o codziennych obowiązkach, to otrzymasz Szanowny Czytelniku mój (prawie) kompletny opis.

Jestem szczęściarzem, bowiem na co dzień zajmuję się dwoma zagadnieniami, które mnie pasjonują:

  1. Public Relations, marketingiem, brandingiem i wszystkim tym, co ma spowodować, że informacja o produktach, ludziach, usługach, instytucjach, ideach trafia do określonej grupy docelowej. Tworzę strategie, zarządzam zespołami projektowymi, badam rynek, wymyślam marki i staram się by ROI było satysfakcjonujące.
  1. Etykietą biznesową, towarzyską i protokołem dyplomatycznym w ujęciu biznesowym, bądź korporacyjnym. Konsultuję wydarzenia o charakterze międzynarodowym, przygotowuję pracowników różnych sektorów do spotkania z „grubymi rybami”, mówię o obsłudze klientów – również restauracyjnych, podpowiadam jak nie być spiętym na spotkaniach. Nadzoruję wydarzenia z udziałem najwyższych osób w kraju. A jeśli ktoś zechce jeszcze o tym wszystkim posłuchać, opowiadam.

Miałem szczęście odebrać właściwe wychowanie w domu, spotkać na swojej drodze wybitnych ludzi, zdobywać ostrogi na placówce dyplomatycznej. I choć aktualnie nie pracuję w dyplomacji, to wciąż utrzymuję z nią mocne relacje – współtworzyłem Fundację im. Kazimierza Pułaskiego, której eksperci w relacjach międzynarodowych mają dużo do powiedzenia, a także Europejską Akademię Dyplomacji i Polską Akademię Protokołu i Etykiety.

Napisałem 2 książki o dobrych manierach, a u wydawcy leżą pokornie kolejne. Prowadzę rubrykę Savoir Vivre w magazynie LOGO. Czasem mignę muszką w programie śniadaniowym lub tubalnie się zaśmieję na falach UKF, bądź odpowiem na pytanie w niebieskim serwisie społecznościowym, który zawładnął umysłami ludzi na całym świecie.

Mam wspaniałą żonę, która sprawdza wszystko co napiszę, a jeśli znajdziesz, Szanowna Internautko, bądź Internauto, jakiś błąd w moich tekstach (brak przecinka, literówkę lub zdanie, które nijak się nie klei) oznacza to, że nie oddałem tekstu do korekty, bo tak szybko chciałem się z Tobą podzielić swoimi spostrzeżeniami. Od kilku lat zdobywam sprawność ojca. Jestem również lokajem dwóch kotek – Anarchii i Sparty.

Jeżeli mogę służyć pomocą, bądź radą w ramach wątków poruszanych na blogu, oddaję do dyspozycji adresy:

mampytanie@dobremaniery24.pl
adamjarczynski@dobremaniery24.pl